איך מתמחרים הובלות קטנות?

איך מתמחרים הובלות קטנות?


במקרים רבים אנחנו זקוקים להובלה של פריט בודד או מספר פריטים בלבד. כך למשל כשאנחנו רוצים להעביר מקרר מדירה אחת לדירה אחרת, או אחרי קניית ספה יד שניה, ולפעמים גם העברת דירת חדר של סטודנט נחשבת להובלה יחסית קטנה. במקרים אלה חשוב במיוחד במחיר – אם מחיר ההובלה גבוה מערך הפריט, או אפילו קרוב אליו, מן הסתם אין בכך טעם.
תמחור ההובלות הקטנות נקבע לפי מספר גורמים. העיקריים שבהם הוא היקף העבודה הנדרשת, המרחק בין שתי הנקודות, מועד ההובלה והאופן שבו תבחרו להזמין את השירות.
היקף העבודה הנדרשת
על-מנת לתמחר הובלה קטנה איש מקצוע רציני ישאל אתכם מספר שאלות:
א. מהם הפריטים שאותם תרצו להוביל


ב. מהם המימדים של כל פריט – יש למשל הבדל בין הובלת מקרר משרדי קטן לבין הובלת מקרר 4 דלתות ענק


ג. האם ישנם סיבוכים בהוצאת הפריט מהמיקום הנוכחי או בהכנסתו למיקום החדש – מעלית חוסכת זמן יקר ומוזילה את עלות ההובלה, ולעומת זאת בניין שנמצא בתוך סמטה שאין אליה גישה עם רכב הובלות הופך את העבודה למורכבת יותר


ד. האם יש צורך בפירוק והרכבה של חלק מהפריטים – ארונות גדולים למשל כדאי לפרק לפני הובלות קטנות ואז להרכיב בחזרה, והדבר מייקר מעט את השירות
בכל מקרה חשוב כמובן לענות בכנות על כל שאלה – אין טעם להסתיר מידע מהמובילים כדי לקבל הצעת מחיר זולה, וכשהם כבר מגיעים אליכם להידרש לשלם סכום נוסף עקב מרכיבים שלא נלקחו בחשבון בטלפון.
מועד ההובלה
בימים הראשונים של כל חודש וגם בימים האחרונים מרבית המובילים עמוסים, כולל אלה המתמחים בהובלות קטנות. אם תתזמנו את ההובלה לימי אמצע החודש, יהיה לכם קל יותר למצוא איש מקצוע שמבצע הובלות קטנות בזול ובנוסף מתאפיין ברמת שירות גבוהה.
איך אפשר להוזיל עוד יותר הובלות קטנות?
דרך טובה במיותר לבצע הובלות קטנות במחירים קטנים היא לתפוס טרמפ על הובלה גדולה. הכוונה היא למצב שבו אנחנו לא מזמינים את אנשי המקצוע למועד ספציפי אלא מספרים להם מהי ההעברה שאנחנו זקוקים לה – אילו פריטים ומאיזו נקודה לאיזו נקודה, ונותנים להם להחליט מתי הם יבצעו אותה בפועל.
בדרך זו חברת ההובלות יכולה לשבץ את ההעברה ליום שבו ממילא היא מגיעה לאזור שלנו או נוסעת לסביבה שאליה אנחנו רוצים להעביר את הפריט או הפריטים הבודדים, ולכן יכולה לספק לנו הצעת מחיר משתלמת במיוחד. חשוב לוודא שמדובר באנשי מקצוע רציניים שיקפידו להקדיש תשומת לב מלאה גם להובלה שלנו, למרות שהיא "על הדרך" – אין טעם לחסוך קצת כסף ולשלם בעוגמת נפש גבוהה.
באופן כללי המחיר של ההובלות הקטנות נמוך למדי – החל מ-150-180 ש"ח – כך שאין סיבה להתפשר על האיכות רק בגלל שההובלה צנועה.